СПОРТ- ПОСТУП 
СТОРІНКА 11
№ 24 (468), середа
9 лютого 2000 року

З дебютантiв – у призери!

Василь ТАНКЕВИЧ

ЗМІНА

У Львовi завершився чоловiчий турнiр “Львiвськi надiї” (про жiночий читайте в “Поступi” за вiвторок) iз нормою мiжнародного майстра. У ньому взяли участь 14 шахiстiв iз України, Росiї, Бiлорусi, Молдови та Югославiї, з-помiж яких були три мiжнароднi майстри та ще кiлька досвiдчених шахiстiв. Незважаючи на це, першi три мiсця, набравши по 9 очок, посiли молодi львiвськi кандидати в майстри. Коефiцiєнт Бергера вивiв на перше мiсце Романа Хаєцького, другим став Назар Фiрман, третiм – Андрiй Волокитiн. Усi вони вперше виконали норму мiжнародного майстра.

Що цiкаво, всi три призери – дебютанти турнiру “Львiвськi надiї”, який, нагадаю, вiдбувся вдруге. Стрибнути, образно кажучи, з пiшакiв у ферзi, – погодьтеся, неабияке досягнення для наших молодих обдарувань. 4-е i 5-е мiсця подiлили, вiдставши вiд лiдерiв на 1 очко, молдовський мiжнародний майстер Анатолiй Заярний i мiжнародний майстер iз Миколаєва, рейтинг-фаворит (найвищий рейтинг на турнiрi) Олександр Зубов.

Незважаючи на “цифрову” перевагу, Зубов зазнав поразок вiд Волокитiна та вiд Фiрмана. Цей приклад свiдчить про безкомпромiснiсть i непередбачуванiсть боротьби на турнiрi. Як, до слова, i перемога наприкiнцi турнiру вiдвертого аутсайдера Олексiєнка з Росiї над Хаєцьким, що останньому мало не завадило виконати норму мiжнародного майстра.

Розповiсти про переможцiв змагань кореспондент “Поступу” попросив органiзатора турнiру “Львiвськi надiї” Володимира Грабiнського:

– Роман Хаєцький – студент 2-о курсу Львiвського унiверситету фiзкультури. Родом – iз Миколаєва. Є надiя, що у Львовi вiн зможе досягнути хороших результатiв. Назар Фiрман кiлька рокiв назад подiлив 1-2 мiсця з Русланом Пономарьовим на першостi України у своїй вiковiй категорiї. Андрiй Волокитiн займається шахами понад п’ять рокiв, дворазовий призер першостей свiту у своєму вiцi. Менi як його тренеровi дуже приємно, що Андрiєвi вдалося виконати норму мiжнародного майстра саме у Львовi.

– А якi перспективи, на вашу думку, у цих хлопцiв?

– Вважаю, що i Фiрману, i Хаєцькому до снаги стати гросмейстерами. А Волокитiн за належної наполегливостi цiлком може з часом боротися за свiтову шахову корону й у дорослих змаганнях.



Cитуацiя навколо ФК “Карпати” надалi залишається складною
Хоч міськрада всi зобов’язання перед командою виконала

Роман ДОРОШ

ПРОБЛЕМА

Закінчення. Початок - стор.1

Сьогоднi мають вiдбутися зустрiчi керiвництва команди з обома гравцями, та  швидше за все й пiсля цього новi контракти ще не будуть укладенi, оскiльки керiвництву команди треба ще розрахуватися з футболiстами за минулий рiк. Тим часом повернувся з Одеси до Львова Iван Гецко, який їздив до сiм’ї. Втiм, його подальша доля також не визначена: якщо найближчим часом клуб не поверне йому заборгованi грошi, то Гецко залишить команду.

7 лютого вiдбулася зустрiч начальника Львiвської залiзницi Георгiя Кiрпи та мера Львова Василя Куйбiди, на якiй обговорювалося питання подальшої долi футбольного клубу. Наразi про пiдсумки цiєї зустрiчi не повiдомляють, хоча з неофiцiйних джерел стало вiдомо, що найближчим часом, цiлком iмовiрно, ситуацiя змiниться i гравцям виплатять борги. Та навiть це не означатиме, що командi все ж вдасться уникнути втрат.

А тим часом заступник голови Львiвської мiської ради Василь Бiлоус провiв спецiальну прес-конференцiю з приводу ситуацiї навколо футбольного клубу “Карпати”. Вiн повiдомив, що мiсто в 1999 роцi повнiстю виконало всi свої зобов’язання перед командою. Зокрема, залiзницi були наданi пiльги на 6 мiльйонiв гривень за будiвництво стадiону “Україна”. Ще понад 1 мiльйон 500 тисяч гривень було видiлено на потреби футбольного клубу (тодi як на всi iншi види спорту з мiського бюджету було надано лише 230 тисяч гривень). Наразi це все, чим мiсто може допомогти футбольному клубу. I представникiв влади можна зрозумiти, адже, крiм футболу, у Львовi безлiч iнших, бiльш нагальних потреб. I збiльшити видатки з бюджету для забезпечення футбольного клубу “Карпати” просто нереально.

Тож, як бачимо, сьогоднi важко передбачити, чим усе закiнчиться. Зрозумiло, що “Карпати” i надалi будуть iснувати, але якi завдання стоятимуть перед командою у другому колi?.. Про єврокубки, напевно, доведеться забути. Керiвництво команди не раз заявляло, що тепер основну ставку буде робити на власних гравцiв, а не на  футболiстiв iз iнших регiонiв. Звичайно, добре, що пiсля 10 рокiв iснування вiдновлених “Карпат” тут нарештi зрозумiли, що потрiбно виховувати свої кадри. Та що буде цього сезону? Адже якщо пiдуть Шаран, Євтушок, Гецко, то рiвноцiнної замiни їм просто не буде...



Суркіс підтримує кандидатуру Лобановського

Роман ДОРОШ

ФУТБОЛ

Почесний президент футбольного клубу “Динамо” (Київ) Григорій Суркіс вважає Валерія Лобановського гідним претендентом на посаду головного тренера національної футбольної збірної України. Нагадаємо, що раніше головний тренер футбольної команди “Динамо” (Київ) Валерій Лобановський дав принципову згоду очолити національну збірну за умови прийняття розробленої ним програми організації забезпечення роботи збірної.

“У “Динамо” є футбольний “метр”, якому велика частина футбольної громадськості й фахівців відводить роль людини, котра повинна в цей не простий для української збірної час узяти на себе відповідальність і очолити її”, – вважає Григорій Суркіс. На його думку, у програмі, розрахованій на 4 роки, враховані “всі деталі майбутньої підготовки збірної до відбіркових матчів Чемпіонату світу 2002 року”. Ця програма повинна бути обговорена і прийнята на виконкомі Федерації футболу і тренерській раді, де “професіонали висловлять думку щодо її ефективності”.

Григорій Суркіс також зазначив, що зараз над усе “інтереси українського футболу загалом”, оскільки “про країну судять за досягненнями національної збірної”.  “Тому для нас украй важливо з третьої спроби потрапити до фінальної частини Чемпіонату світу”. “Я думаю, що Валерієві Васильовичу не звикати бути людиною, котра одночасно очолює і клуб “Динамо”, і збірну команду”, – зазначив він. “Можливо, київське “Динамо” в чомусь і програє, та якщо цього вимагають інтереси національного футболу, то керівництво клубу до цього готове і зробить усе можливе, щоби штаб збірної, футболісти “Динамо” і тренерський склад у всеозброєнні були готові взяти на себе ще одне дуже важливе й відповідальне завдання – вихід збірної до фінальної частини Чемпіонату світу”, – додав Григорій Суркіс.

Нагадаємо, що нещодавно Григорій Суркіс не так оптимістично висловлювався щодо можливого призначення на посаду головного тренера національної команди Валерія Лобановського, оскільки це могло негативно позначитися на київському “Динамо”. Але тепер, як бачимо, позиція почесного президента “Динамо” змінилася. Що більше, ця заява може означати, що питання призначення головного тренера національної збірної практично вирішене. Хоча, за словами секретаря Федерації футболу України Анатолія Попова, ще не відбулось остаточної зустрічі між Валерієм Лобановським і головою Федерації футболу України Валерієм Пустовойтенком. Планують, що вона відбудеться наприкінці цього тижня, і лише після цього можна буде точно сказати, чи стане Лобановський головним тренером української збірної.


СПОРТ-БЛІЦ

ФУТБОЛ. Генеральний секретар УЄФА Герхард Айгнер назвав “божевiльними й абсолютно непридатними” вимоги провiдних європейських клубiв, аби ставити матчi з їхньою участю вище за товариськi мiжнароднi матчi на рiвнi збiрних. Нагадаємо, що минулого тижня представники 14 елiтних європейських клубiв (“Мiлана”, “Манчестер Юнайтед”, “Барселони” й iнших) подали на розгляд УЄФА детальний план так званого “єдиного календаря”, в якому передбаченi двотижневi зимовi та мiсячнi лiтнi канкули. “Ми не збираємось обговорювати такi важкi питання з “групою 14”, – для цього iснують нацiональнi федерацiї та асоцiацiї”, – пiдсумував Герхард Айгнер.

Провiдний гравець iспанського “Реала” та нацiональної збiрної Iспанiї Рауль не збирається переїжджати до столицi Iталiї Рима. Нагадаємо, що нещодавно керiвництво “Лацiо” запропонувало цьому талановитому гравцевi перейти до їхнього клубу. Та, подумавши, Рауль вiдкинув пропозицiю римлян.

ФIФА вирiшила тимчасово не дисквалiфiковувати Федерацiю футболу Азербайджану. Нагадаємо, що конфлiкт в азербайджанський федерацiї триває вже другий мiсяць. Зараз там навiть iснують двi федерацiї футболу та два президенти. Але представники обох федерацiй пообiцяли досягти консенсусу i обрати одного президента. ФIФА погодилась, але в разi якщо конфлiкт не буде вичерпано протягом двох найближчих мiсяцiв, Азербайджан позбавлять членства у ФIФА й УЄФА.

НБА. Регулярний чемпiонат. “Лос-Анджелес” – “Денвер” – 106:98, “Шарлотт” – “Нью-Йорк” – 95:85, “Орландо” – “Голден Стейт” – 110:100, “Iндiана” – “Фiладельфiя” – 109:84, “Мiлуокi” – “Портленд” – 111:115.

ГАНДБОЛ. Жiнки. Лiга чемпiонiв. 4-й тур. Група В. “Мотор” (Україна) – “Хiпобанк” (Австрiя) – 23:27. Це вже третя поразка української команди. Наразi українки посiдають останню сходинку в турнiрнiй таблицi групи.

ЛЕГКА АТЛЕТИКА. Мiжнароднi змагання. Будапешт. Жiнки. Жердина. 1. Анжела Балахонова – 4.47 (рекорд України).

ХУДОЖНЯ ГIМНАСТИКА. Мiжнародний турнiр. Лос-Анджелес (США). Багатоборство. 1. Юлiя Раскiна (Росiя) – 39,850, 2. Олена Вiтриченко (Україна) – 39,850, 3. Алiна Кабаєва (Росiя) –39,800.
 

ФІГУРНЕ КАТАННЯ. Перші підсумки Чемпіонату Європи у Відні. Після кваліфікації серед чоловіків, що “вартує” 20% кінцевого результату, наші спортсмени, котрі виступали у групі В, посіли такі місця: Дмитро Дмитренко 2-е, Віталій Данильченко – 5-е. У парному катанні після виконання короткої програми Юлія Обертас і Дмитро Паламарчук посіли 7-е місце, а Олена Савченко та Святослав Морозов – 11-е. В обох випадках через падіння партнерки було зірвано обов’язкові елементи. Становище лідерів: 1. Марія Петрова – Олексій Тихонов (Росія), 2. Олена Бережна – Антон Сихарулідзе (Росія), 3. Дорота Загоська – Маріуш Судек (Польща). У танцюристів після обов’язкових танців лідирують Марина Анасіна та Гвендаль Пейзера (Франція). Другі – італійці Барбара Фузар-Полі та Маурисіо Моргаліо. Треті – росіяни Ірина Лобачева й Ілля Авербух. Наші Олена Грушина та Руслан Гончаренко посіли 7-е місце, а Христина Кобаладзе й Олег Бойко – 17-е.