ПОСТУП У ЛЬВОВІ
СТОРІНКА 2
№ 25 (469), четвер
10 лютого 2000 року

кілька слів

ВІДМОВИЛИСЯ ВІД ПІЛЬГ. Львівщина відмовилася від пільг. Про це повідомив на 13-й сесії Львівської обласної ради голова ради Степан Сенчук. Однак мова йде не про скасування пільг, а про їх, так би мовити, інвентаризацію. Усі пільги повинні бути адресними і підкріплюватися відповідними коштами. Допомога малозабезпеченим буде надаватися адресно – грошима, у формі субсидій. Верховній Раді буде надіслано звернення про необхідність соціального захисту ветеранів національно-визвольних змагань.
 

ДЕРЕВИНА ЗАЛИШИТЬСЯ ТУТ. На 13-й сесії Львівської обласної ради депутати ухвалили рішення заборонити вивезення з області необробленої деревини. Тепер вивезення кругляку стане прерогативою виключно державних підприємства. Нове рішення передбачає, що 60 відсотків зрубаної деревини має перероблятися в області.
 

ПІДСУМКИ ПІКЕТУВАННЯ. Учора керівництво Львівської обласної організації Конгресу українських націоналістів провело прес-конференцію за результатами вівторкового пікетування облради та подій, що його супроводжували. Голова секретаріату ЛОО КУН Юрій Антоняк заявив, що своє завдання націоналісти виконали – привернули увагу депутатів до соціальних проблем політв’язнів, репресованих і решти громадян. Акція мала б спонукати народних обранців підтримати проект рішення про надання адресної допомоги колишнім пільговикам.
 

НОВИЙ ПРОЕКТ ЛАЗУ. ВАТ “ЛАЗ” мріє розробити новий проект (мова йде про ремонт уживаних автобусів). Оскільки з виробництвом власних автобусів не дуже складається, то передбачається закупівля протягом року 400 машин, що їх ремонтуватимуть 30-50 працівників. Керівництво домагалося, аби задля підтримки вітчизняного виробника уряд дав ЛАЗу право (на 4 роки) ввозити в Україну уживані автобуси, ремонтувати і продавати їх, заробляючи на подальший розвиток виробництва власних автобусів. Причому завод братиме на себе відповідальність за цю техніку, навіть даватиме гарантію на неї на відповідний термін. Однак порозуміння з Києвом для прийняття проекту ще не знайдено.
 

СОБАКИ РОЗМНОЖУЮТЬСЯ. Щороку у місті стає на півтори тисячі собак більше. Про це повідомило радіо “Люкс” з посиланням на слова начальника міського ветеринарного відділу Ігоря Угрина. Протягом минулого року від укусів собак постраждав 1191 львів’янин. З них – 292 дітей. Також протягом року відділ отримав понад 300 скарг на собак та їх господарів.
 

БОМБА У КОЛЕДЖІ. Учора довелося евакуювати учнів із медичного коледжу “Монада”, оскільки його спробували “замінувати”. Псевдомінер задзвонив до навчального закладу о 13.40 і повідомив, що вибуховий пристрій, який закладено у приміщення, незабаром спрацює. Керівництво коледжу вирішило сприйняти погрозу належним чином. Одразу ж про ймовірне замінування було повідомлено всі відповідні служби. А допоки організовували пошуки вибухового пристрою, терміново евакуювали учнів навчального закладу. Загалом довелося випровадити з приміщень навчальної частини більше двохсот осіб. Спеціальні служби провели ретельний огляд приміщення, що зайняло майже дві години. З половини четвертої по обіді навчання у медичному коледжі було відновлено.



Натовці до нас їздять не просто так

Василь ГРІМ

ЯВОРІВ

8-9 лютого на Львівщині перебувала делегація офіцерів Північноатлантичного альянсу на чолі з бригадним генералом Гвідо Данте Палім’єрі – заступником начальника управління співпраці та регіональної безпеки Міжнародного військового штабу НАТО. Офіційно задекларованою метою делегації був огляд об’єктів відомого Яворівського полігону для оцінки його готовності до багатонаціональних навчань “Щит миру – 2000”, які відбудуться у липні цього року.

У прес-центрі Західного оперативного командування, проте, зазначили, що обмежувати значення перебування делегації НАТО на Львівщині лише необхідністю експертної оцінки полігону було б недоречно. Адже візит натовських офіцерів до Яворова відбувався паралельно з візитом до Києва Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерала Веслі Кларка. Окрім того, лише недавно в Україні побував генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Джордж Робертсон. А 1-2 березня вперше у Києві проходитиме засідання комітету “Україна-НАТО”. Тобто всі ці події варто розглядати як складові частини великого механізму регіональної безпеки, де нашій державі (як запевняють) відводиться не остання роль.
Яворів, безумовно, є форпостом інтеграції України в євроатлантичні структури безпеки. Генерал Палім’єрі та члени делегації за два дні візиту побували на військових об’єктах полігону, офіцери встигли випробувати нашу стрілецьку зброю. До речі, сам генерал просто вразив усіх присутніх своєю надзвичайно влучною стрільбою. Натовці побували також на танковій директрисі, відвідали гвардійське та центральне містечка. З приємністю пан Палім’єрі поспілкувався з вояками українсько-польського батальйону, який дислокується в Яворові, адже кожного солдата там вчать розмовляти англійською.

Після завершення офіційної частини візиту делегація офіцерів прибула до королівського міста Львова. Представники Західного оперативного командування провели для своїх натовських колег коротку екскурсію визначними місцями нашого міста.

Відлітаючи до Києва, генерал Палім’єрі пообіцяв доповісти керівництву НАТО про доцільність подальшого сприяння з боку Альянсу в розвитку Яворівського навчального центру миротворчих сил. В усякому разі, до Галичини вояки НАТО можуть приїжджати без страху, тут ніхто не зустрічатиме їх червоними прапорами і транспарантами з написом “Геть окупантів!”



Студентів-медиків довели

Любко ПЕТРЕНКО

СТРАЙК

Закінчення. Початок – стор. 1

Як розповіли “Поступу” в планово-фінансовому відділі медуніверситету, платня за навчання здійснюється у два етапи. 40% грошей треба внести до 20 лютого, і ще 60% – до 10 квітня. Не сплатиш вчасно – на твій борг набігатиме ще й пеня. Ну, “похалявиш” так до сесії, а далі що? Боржників до іспитів не допускають!
Що ж тоді робити бідним студентам? Пан Ґжеґоцький радить брати так звані студентські довгострокові кредити у Національному банку України. Про надання таких кредитів президент Леонід Кучма навіть видав спеціальний указ. Біда лише в тому, що Нацбанк ще не встиг відреагувати на президентську вимогу і виробити всю процедуру, яка б полегшила життя студентам-платникам. Можна сподіватися, що кредити буде остаточно узаконено десь до кінця року.

А ті, хто ініціював підвищення плати за навчання очевидно міркували приблизно так. Шановні студенти-медики, чого ж ви вар’ята граєте, буцімто ваші батьки заробляють до 150 гривень на місяць? Адже всі ми добре знаємо, що більшість із вас – діти лікарів, які напевно мають широкі можливості для отримання додаткових прибутків. Тож хай ваші батьки викладуть грошики, бо що для них шість тисяч на рік? Дріб’язок... Якщо керуватися саме такою логікою псевдоправової держави, підвищення платні є цілком виправданим. Медуніверситет поставить перед фактом батьків-лікарів, ті – своїх пацієнтів, а студенти, ставши фахівцями, будуть змушені знову “відбивати” витрачені на навчання кошти – і в той самий, найнадійніший, спосіб. Виходить – замкнене коло? Але студентів не влаштовує такий статус-кво (може, все ще сподіваються створити правову державу?). “Ми будемо продовжувати акції протесту!” – попереджають вони.



На Львівщині розпочалася повінь

Несподіване потепління на Львівщині посеред календарної зими зробило свою підступну справу. Внаслідок танення снігу протягом останньої доби в басейні на ріках Дністер і Західний Буг продовжується незначний підйом рівнів води. 7 житлових будинків залишаються підтопленими в Сокальському районі Львівської області внаслідок підвищення рівня води на річці Рата.

Як повідомили в управлінні з надзвичайних ситуацій у Львівській області, в цих будинках проживають 18 осіб. Мешканців підтоплених будинків забезпечено сухими приміщеннями, проїзд до цих населених пунктів суттєво не обмежений, організовано нагляд за епідемічною обстановкою. Подача води й електроенергії здійснюється без перебоїв.

Як повідомила інформаційна агенція “Інтерфакс-Україна”, у західних областях України пориви вітру місцями сягатимуть 15-20 м/с, у високогір’ях Карпат – до 30-35 м/с. Очікується підвищення рівня води на річках басейну Дністра, Західного Бугу, Прип’яті. У Сокальському районі можливе підтоплення окремих прирічкових населених пунктів та господарських об’єктів.
С. К.



Епідемія грипу триває

За інформацією головного державного санітарного лікаря області Романа Павліва, протягом минулого тижня проводився комплекс протиепідемічних заходів з метою обмеження поширення грипу і ГРВІ у місті Львові та області.

У Львові кількість хворих протягом п’ятого тижня року зменшилась на 13% (8312 осіб). Однак епідемічний поріг залишається перейденим. Тішить лише те, що питома вага хворих дітей найнижча – 27,7%, і це пов’язано з продовженням канікул у школах міста до 5 лютого.

В області епідемічний стан не оголошено, хоча у зв’язку зі збільшенням кількості хворих, особливо дітей, вирішено закрити деякі школи у Червонограді, Яворові та Новояворівську. Всього від початку епідемії перехворіло 54773 осіб, госпіталізовано з ускладненнями або у зв’язку з важким перебігом хвороби 267 осіб. У січні померла одна хвора.

Зі вчорашнього дня кількість хворих почала поступово зменшуватися. Минулої доби загалом по області в цілому захворіло 4 тисячі 756 осіб, серед яких 2 тисячі 76 дітей. Госпіталізовано було 27 хворих, у тому числі 13 дітей. А загалом з початку епідемії, за даними обласного управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення, на Львівщині вірус грипу вразив 66 тисяч 303 особи. На жаль, через післявірусне ускладнення таки загинула одна львів’янка.
С. К.



вчимося жити альтернативно

Учора представники Благодійного фонду “Європейський вибір” прочитали лекцію на тему “Альтернативні способи утримання житла”. Слухачами були головним чином члени Студентського товариства ЛНУ ім. Івана Франка та Студентського братства ДУ “Львівська Політехніка”.

Це перша акція новоствореного фонду, і її аудиторією недаремно були студенти. Даний фонд продовжує справу Міжнародної організації “Сприяння житловим та муніципальним реформам”. Члени Благодійного фонду займаються питаннями реформування житла ще з 1995 року, з часів, коли у Львові працювала фірма “Падко”.
На лекції давалися конкретні поради щодо поліпшення утримання житла та заощадження коштів. Зокрема, йшлося про те, щоб сплачувати конкретну вартість наданих послуг, наприклад, за тепло чи за послуги ЖЕКу.
Усім зацікавленим можна звертатися у БФ “Європейський вибір” за телефонами 76-25-68, 67-87-70.
І. Б.