СПОРТ- ПОСТУП
СТОРІНКА 7
№ 25 (469), четвер
10 лютого 2000 року

Найсильнiшi роверисти приїхали до Львова
Максим КАЧУРIВСЬКИЙ
ВЕЛОСПОРТ

Зимовий чемпiонат i першiсть України з велоспорту i треку. Львiв. Велотрек СКА. 7-10 сiчня.
На зимову першiсть України до Львова приїхали найсильнiшi велосипедисти. Протягом чотирьох днiв вони виборюватимуть нагороди чемпiонату. Львiвська першiсть – це черговий етап пiдготовки спортсменiв до Олiмпiйських iгор. Як показують результати, трекiвцi поволi пiдходять до оптимальної форми. Сьогоднi подаємо результати перших двох днiв змагань.

Гiт 1000 м. Чоловiки. 74 учасники заїзду.
1. Олександр Симоненко  1.06,773 (Кiровоград).
2. Сергiй Черневський 1.08,313 (Вiнниця).
3. Iгор Трояновський 1.08,700 (Львiв).

Гiт 500 м. Жiнки. 20 учасниць заїзду.
1. Iрина Янович 36,403 (Луганськ).
2. Людмила Випирайло 37,952 (Сiмферополь).
3. Iрина Прищепна 39,569 (Луганськ).

Гiт 500 м. Юнаки. 92 учасники заїзду.
1. Юрiй Цюпик 37,306 (Львiв).
2. Вiктор Гузов 37,397 (Львiв).
3. Максим Лопатюк 37,912 (Одеса).

Гiт 500 м. Дiвчата. 19 учасниць заїзду.
1. Надiя Савкiна 43,424 (Сiмферополь).
2. Тетяна Шандра 43,897 (Хмельницький).
3. Марта Гаврилишин 44,246 (Львiв).

Iндивiдуальна гонка переслiдування. 3 км. Чоловiки. 72 учасники заїзду.
1. Олександр Симоненко  3.27,629 (Кiровоград).
2. Руслан Пiдгорний 3.36,093 (Вiнниця).
3. Олексiй Радченко 3.31,876 (АР Крим)

Iндивiдуальна гонка переслiдування. 2 км. Юнаки. 79 учасникiв заїзду.
1. Максим Полiщук 2.27,703 (Донецьк)
2. Андрiй Бучко 2.31,200 (Бiла Церква)
3. Андрiй Кутало 2.29,759 (Бiла Церква)

Iндивiдуальна гонка переслiдування. 2 км. Жiнки. 15 учасниць заїзду.
1. Софiя Прищепна 2.42,961 (Луганськ).
2. Єлизавета Бочкарьова 2.47,033 (Львiв).
3. Снiжана Куражнова 2.48,790 (Київ).

Iндивiдуальна гонка переслiдування. 2 км. Дiвчата. 20 учасниць заїзду.
1. Наталiя Терещенко 3.01,637 (Бiла Церква).
2. Олена Окашева 3.02,818 (Сiмферополь).
3. Тетяна Шандра 3.03,785 (Хмельницький).

Олiмпiйський спринт. Чоловiки.
1. Володимир Сальников  49,263 (Харкiв), Сергiй Панасейко (Київ), Iгор Трояновський (Львiв).
2. Петро Гнатейко 50,841 (Сiмферополь), Євген Ерiв (Сiмферополь), Андрiй Винокуров (Харкiв).
3. Ярослав Бондарець 52,074 (Тернопiль), Вiталiй Кулачковський (Харкiв), Євген Кравчук (Вiнниця).

Олiмпiйський спринт. Юнаки.
1. Олексiй Олiйник 54,101 (Харкiв), Юрiй Цюпик (Львiв), Вiктор Гузов (Львiв).
2. Юрiй Креховець 54,774 (Львiв), Юрiй Iваник (Львiв), Назар Байовський (Львiв)
3. Андрiй Каргут 55,424 (Львiв), Iван Мороз (Львiв), Максим Лопатюк (Одеса).

Про пiдсумки зимової першостi у Львовi читайте в наступних числах “Поступу”.



Україна – Польща у Львові
Рішення виконкому ФФУ ніхто не скасовував
Роман ДОРОШ
НАГАЛЬНЕ

Вчора деякі інформаційні агентства повідомили, що перший матч у п’ятій відбірковій групі збірна України проведе у вересні не у Львові, а в Києві. Проте, як запевнив нас секретар Федерації футболу України Анатолій Попов, ніхто не скасовував рішення виконкому ФФУ провести цей матч у Львові. Тож наша газета не помилилася, подавши інформацію про проведення цієї зустрічі у Львові. Не до кінця зрозуміло тільки, коли саме відбудеться цей матч: 2 чи 3 вересня. Точна дата стане відома пізніше.

Ще заплутаніша ситуація з вибором головного тренера національної збірної. У Федерації нас повідомили, що зустріч була запланована на початок цього тижня. Та з незрозумілих причин вона відкладена. Цікаво, що і Пустовойтенко, і Лобановський перебувають у Києві. Вже навіть почесний президент ФК “Динамо” Григорій Суркіс не проти, щоби пан Лобановський очолив національну збірну. Тож у чому проблема, наразі незрозуміло.
Нагадаємо, що наприкінці січня вже відбулася зустріч  Пустовойтенка та Лобановського, на якій наставник “Динамо” дав попередню згоду очолити збірну. Та на початку лютого пан Валерій мав подати на розгляд ФФУ чотирирічну програму розвитку української національної команди. Проте ще досі програми не представлено. І хоч у Федерації футболу Ураїни запевнили, що зустріч двох “босів” українського футболу все ж відбудеться наприкінці цього тижня, та чомусь у це мало віриться. Тим паче, що “Динамо” незабаром має їхати до Італії на товариський матч із “Міланом”, а потім починаються зустрічі Ліги чемпіонів, тож у Лобановського буде ще менше часу.

Зустріч між Лобановським і Пустовойтенком треба провести якнайшвидше. Бо, зрештою, треба позбутися цієї невизначеності з головним тренером національної збірної. Адже у нас попереду дуже важливі товариські матчі, зокрема зі збірною Англії в Лондоні.



Де гратиме наступного сезону Ребров?
У черзі “Мілан”, “Барселона”, “Рейнджерз”, “Челсі”, “Лідс”...
Роман ДОРОШ
ФУТБОЛ

Уже кілька днів світові інформаційні агентства говорять про можливий перехід найкращого футболіста України 1999 року Сергія Реброва в якийсь титулований клуб Європи. Першими, хто зацікавився українцем, були італійський “Мілан” і каталонська “Барселона”. Звичайно, міланська зв’язка нападників Ребров – Шевченко наганяла би страх на будь-якого європейського гранда. Проте наразі далі за зацікавлення справа не зайшла.
Зате значно далі “просунувся” шотланський “Рейнджерз”, який також хоче бачити у себе українця. Це ще раз учора  підтвердило керівництво чемпіона Шотландії з Глазго. Президент “Рейнджерз” Девід Мюррей наразі відмовився назвати конкретну суму, яку було запропоновано Києву (за неофіційною інформацією, мова йде про 19,22 млн. доларів), але заявив в інтерв’ю газеті The Daily Record цілком зрозуміло: “Ми зробили українцям свою пропозицію”.

І хоча ні для кого не таємниця, що на Реброва претендує також іще кілька провідних клубів Європи, Мюррей упевнений, що йому вдасться переманити Сергія на свій бік словами про те, що головний тренер “Рейнджерз”, відомий голландський фахівець Дик Адвокат із усіх можливих придбань називає головним саме його – Реброва.
На думку Мюррея, з приходом українця “Рейнджерз” вдасться вийти на більш високий рівень гри.

Вслід за шотландцями у боротьбу за Реброва втрутились і “боси” англійського “Лідса”, готові викласти за нього 14 мільйонів англійських фунтів. При цьому наставники англійської команди цілком свідомі, що сьогодні придбати Сергія майже неможливо. Тому вони хочуть бачити його у своєму складі наступного сезону. І нарешті, наразі останні, хто долучився до боротьби за Реброва, – власники лондонського “Челсі”. Та сьогодні вони ще не назвали суми, яку пропонують за українця.

Що ж, як бачимо, охочих купити українського нападника хоч відбавляй. Проте наразі керівництво українського чемпіона не поспішає з кимось із потенційних покупців сідати за стіл переговорів. Однозначно відомо, що до кінця цього сезону кияни не ризикнуть продавати Сергія, тим паче, що у “Динамо” ще є шанс потрапити в наступне коло Ліги чемпіонів. А вже після цього можна буде говорити про продаж Реброва. У тому, що він услід за Шевченком рано чи пізно покине “Динамо”, мабуть, ніхто не сумнівається. Адже йому, як і Андрієві, незабаром набридне “варитися” в українському чемпіонаті, й він захоче нових відчуттів.



Українцi їдуть перемагати
Роман ДОРОШ
ХОКЕЙ

Олiмпiйський вiдбiрковий турнiр Солт-Лейк-Ситi 2002 року. Передквалiфiкацiйний раунд. 2-а пiдгрупа. Таллiнн (Естонiя). Україна, Казахстан, Литва, Естонiя.

Календар матчiв. 10.02.2000 р. Україна – Естонiя, Казахстан – Литва. 11.02.2000 р. Україна – Литва, Казахстан – Естонiя, 13.02.2000 р. Україна – Казахстан, Литва – Естонiя.

Склад збiрної України. Голкiпери: Олександр Васильєв (“Сокiл”), Iгор Карпенко (“Металург” Магнiтогорськ, Росiя), захисники: Сергiй Гаркуша (“Сокiл”), В’ячеслав Завальнюк, Артем Остроушко (обидва – СКА, Росiя), Володимир Кирик (“Рубiн”, Росiя), Сергiй Клементьєв (АК “Барс”, Росiя), Олег Полковников (Спартак”, Росiя), Олександр Савицький (“Зволен”, Словаччина), нападники: Руслан Безчасний, Василь Бобровников, Вiктор Гончаренко, Дмитро Марковський, Євген Млиниченко, Андрiй Нiколаєв, Валентин Олецький, Богдан Савенко (всi – “Сокiл”), Роман Сальников (“Вiтязь”, Росiя), Вадим Шахрайчук (“Нюрнберг”, Нiмеччина), Костянтин Буценко (“Спартак”, Росiя), Вiталiй Литвиненко (“Торпедо” Ярославль, Росiя), Олександр Матвiйчук (СКА, Росiя).

Сьогоднi у столицi Естонiї українська збiрна проведе перший матч передквалiфiкацiйного раунду олiмпiйського турнiру. Суперниками команди Анатолiя Богданова будуть господарi –хокеїсти Естонiї. Звичайно, українцi – однi з фаворитiв цього турнiру. А головними нашими конкурентами є команда Казахстану. Тож швидше за все доля першого мiсця визначиться саме у боротьбi мiж цими двома командами, хоча не слiд iгнорувати i команду господарiв. Адже естонцi останнiми роками значно додали, а пiдтримка мiсцевих уболiвальникiв може дозволити господарям вiдiбрати очки у фаворитiв. Команда ж Литви – безумовний аутсайдер групи. I для неї найголовнiше буде – програвати з якомога меншим рахунком.

Уперше наставники української команди не запросили до збiрної легенду українського хокею Юрiя Шундрова. Але таке рiшення тренерського штабу можна виправдати, адже у воротах українцiв стоятиме сам Iгор Карпенко, який минулого вiк-енду разом зi своїм клубом (“Металургом” iз Магнiтогорська) вдруге поспiль здобув титул найкращої команди Європи. Не потрапили до лав збiрної i молодi нападники київського “Сокола” Зiневич, Касянчук, Дiдковський. Немає у складi збiрної Годинюка. Та навiть без них українцi зобов’язанi здобувати перемогу в Таллiннi.

Варто додати, що до наступного кола змагань потрапить лише переможець групи. Другий етап квалiфiкацiї, що визначить двох щасливцiв, якi поїдуть на Олiмпiйськi iгри, вiдбудеться у 2001 роцi у столицi Латвiї Ризi. Там уже точно гратимуть команди Латвiї та Австрiї, а ще двi збiрнi  визначаться у 2-й i 4-й пiдгрупахi. До речi, 4-а пiдгрупа – найслабша: там боротьбу за перше мiсце вестимуть команди Голландiї, Данiї, Японiї та Угорщини.


СПОРТ-БЛІЦ

ФУТБОЛ. Чемпіонат Німеччини. 19-й тур. “Герта” – “Армінія” – 2:0, “Кайзерслаутерн” – “Ганза” – 2:2, “Ульм” – “Мюнхен 1860” – 3:0, “Шальке” – “Вердер” – 3:1. У складі бременців уперше після травми у другому таймі з’явився Юрій Максимов. І хоч українець непогано провів матч, та все ж не допоміг своїй команді уникнути поразки. Ще один українець бременців Віктор Скрипник після важкої травми вперше з’явився на лаві запасних.  Решта матчів звітного туру відбулась учора пізно ввечері.

Сьогодні гравці київського “Динамо” проведуть черговий контрольний поєдинок. Їхнім суперником буде івано-франківське “Прикарпаття”. А вже 15 лютого підопічні Валерія Лобановського зіграють із київським клубом ЦСКА. А 22 лютого “Динамо” проведе товариський матч із італійським “Міланом”.

Нападник іспанського “Реала” Ніколя Анелька вирішив  прийняти іслам. Що більше, Ніколя найближчим часом змінить своє ім’я на Баїл.

ХОКЕЙ. НХЛ. Регулярний чемпіонат. “Бостон” – “Вашингтон” – 2:2, “Монреаль” – “Едмонтон” – 4:5 (ОТ), “Айлендерз” – “Кароліна” – 3:4, “Тампа-Бей” – “Сан-Хосе” – 0:8, “Детройт” – “Сент-Луїс” – 1:4, “Колорадо” – “Баффало” – 0:2, “Лос-Анджелес” – “Анагайм” – 3:5.

БАСКЕТБОЛ. Кубок Ронкетті. 1/4 фіналу. Жінки. “Динамо” (Україна) – “Парма” (Італія) – 72:73. Матч “Козачка” (Україна) – “Летувос Телекомас” (Литва) відбудеться сьогодні.

Провідний гравець київського клубу “ЦСКА-Укртатнафта” Ігор Молчанов підписав контракт із російським клубом “Урал-Грейт”. Наразі Ігор Молчанов
уклав угоду з російським клубом до кінця цього сезону. Молчанов замінить у російській команді югослава Драгана Смілянича, рівень гри якого не задовольняв керівництво команди.

НБА. Регулярний чемпіонат. “Торонто” – “Атланта” – 109:98, “Нью-Джерсі” – “Бостон” – 131:113, “Сан-Антоніо” – “Сіетл” – 79:77, “Х’юстон” – “Клівленд” – 91:83, “Фінікс” – “Ванкувер” – 94:76, “Сакраменто” – “Чикаго” – 119:80.

Фігурне катання. Маємо маленьку приємну новину. У змаганнях чоловіків у короткій програмі на Чемпіонаті Європи у Відні киянин Дмитро Дмитренко посів 3-є місце (слідом за фаворитами Олексієм Ягудіним і Євгеном Плющенком). Віталій Данильченко – шостий. Учора пізно ввечері спортивні пари розіграли перший комплект нагород.

ВОЛЕЙБОЛ. Кубок Кубків. 5-й тур. Чоловіки. “Юракадемія” (Україна) – “Медикемія” (Франція) – 3:0. Це друга перемога української команди.
Кубок Кубків. 5-й тур. Жінки.  “Шверин” (Німеччина) – “Хімволокно” (Україна) – 1:3. Це вже п’ята перемога української команди.

БІАТЛОН. Чемпіонат світу 2000 року. Юніори. Гохфільцен (Австрія). Індивідуальна гонка. Чоловіки. 15 км. 1. Фабіан Мунд (Німеччина) – 39,44,4 (кількість промахів на вогневих рубежах – 1), 2. Андреас Бірнбахер (Німеччина) – + 1.03, 9(3), 3. Гейр-Оле Стейнслет (Норвегія) – + 2.06,2 (2)... 6. Роман Прима (Україна) – + 2.17,7 (2). Жінки. Індивідуальна гонка на 12,5 км. 1. Ірина Фоміна (Росія) – 45,26,3 (1), 2. Сабрина Бухгольц (Німеччина) – + 2.06,6 (5)... 5. Оксана Яковлева (Україна) – +2.16,3 (5).

ГАНДБОЛ. Відомий у минулому гандболіст московської команди МАІ та збірної Росії Микола Чигарєв призначений головним тренером запорізького жіночого клубу “Мотор”. А Василь Петров, який до цього очолював запоріжанок, через провал у Лізі чемпіонів був звільнений із посади.

ЛЕГКА АТЛЕТИКА. Міжнародні змагання з кросу. Іспанія. Чоловіки. 11,2 км. 1. Сергій Лебедь (Україна) – 33.11, 2. Абдеррахім Гумрі (Марокко) – 33.12, 3. Рональд Муньяро (Кенія) – 33.21.

НАСТІЛЬНИЙ ТЕНІС. Міжнародний турнір. Тур (Франція). Дівчата. Підсумкова таблиця. 1. Лаура Штумпер (Німеччина) – 22 очки, 2. Тетяна Сорочинська (Україна) – 20, 3. Сандра Паович (Хорватія), Габі Рор (Німеччина) – по 19.