ПОСТ-SCRIPTUM
СТОРІНКА 8
№ 25 (469), четвер
10 лютого 2000 року

Іменинники
Єфрем, Паладій, Тарас, Ісаак, Феодосій; Радомир; Схоластика, Ельвіра

Уродинники

Богдан Горинь (1936) – відомий політичний діяч, директор Інституту досліджень діаспори, голова товариства “Україна-Польща”
Григорій Смолин (1939) – завідувач юридичного відділу Львівської облдержадміністрації
Євген Савчук (1947) – народний артист України, художній керівник Національної заслуженої академічної капели України “Думка”
Григорій Дробенко (1948) – заступник директора департаменту економічної політики Львівської міської ради
Василь Кунда (1953) – депутат Львівської обласної ради, директор Бібрського держлісгоспу
Марк Спітц (1950) – американський плавець, семиразовий чемпіон Олімпіади 1976 року

Роковини
1995 – під час випробувального польоту біля Києва зазнав катастрофи дослідний літак Ан-70, який не мав аналогів у світі
1963 – металурги заводу “Запоріжсталь” встановили світовий рекорд виплавки сталі
1940 – розпочався перший етап депортації людей із західних областей України, який охопив 220 тисяч осіб
1940 – у Кракові було створено Революційний провід ОУН
1918 – червоні війська Муравйова зайняли Київ і розпочали масовий терор проти українського населення
1784 – указом уряду Росії військово-морський оборонний порт і фортеця Адагір отримали назву Севастополь
1773 – народився Василь Каразін, метеоролог, агроном, ініціатор створення Харківського університету (V1842)
1169 – суздальський князь Андрій Боголюбський зруйнував Київ
1962 – відбувся обмін резидента КДБ Рудольфа Абеля на американського пілота Френсиса Паверса
1947 – у Парижі було підписано мирні договори між державами-переможицями у Другій світовій війні та колишніми союзниками фашистської Німеччини у Європі (Болгарією, Румунією, Фінляндією, Угорщиною)
1894 – народився Бертольд Брехт, німецький поет і драматург, автор “Матінки Кураж” і “Опери за три гроші” (V1956)
1890 – народився Борис Пастернак, російський поет і прозаїк, автор “Доктора Живаґо” (V1960)
1840 – англійська королева Вікторія одружилася з принцом Альбертом
1763 – Британія, Іспанія та Франція уклали в Парижі мирний договір, за яким Британія одержала Канаду, Франція – деякі володіння у Вест-Індії, а Іспанія – Луїзіану
1354 – студенти університету і мешканці Оксфорда влаштували бійку на вулицях міста, в якій загинуло кілька осіб.



Маленькі історії про великих людей forever

Якось Леннон звернув увагу, що Стар уже третій день ходить із кута в кут по студії і щось наспівує собі під ніс. Знаючи, що, крім барабанів, Стар уміє грати тільки в карти, Леннон підійшов до нього і ласкаво запитав, у чому річ. Стар зізнався, що у нього в голові крутиться одна мелодія, та як її відтворити, він не знає. Тоді Леннон узяв чотири гітари, налаштував їх так, що перша у відкритих струнах давала до-мажор, друга – ля-мінор, третя – фа-мажор і четверта – соль-мажор. Стар іще пару тижнів побренькав на цих чотирьох гітарах, і так народилася пісня Octopuses garden. Через місяць Леннон знову помітив, що Стар ходить із кута в кут і щось наспівує собі під ніс. “Ну, що ти там собі бурмочеш?” – привітно запитв Леннон у Стара. “Симфонію складаю!” – відповів Стар. Леннон знепритомнів.

Після розпаду Beatles Леннон виїхав в Америку і став там активно захищати права негрів. Щоправда, негри його частенько підводили. Наприклад, Леннон активно захищав права негра Майкла Джексона, а той узяв і той-во – “полюбив” 13-літнього хлопчика. Леннон дуже розлютився і став захищати права студентів.

За давніх часів, коли Браян Епштейн іще працював продавцем грамплатівок, до нього в магазин зайшов молодий чоловік і попросив продати платівку Rolling Stones. Виявилося, що Браян уперше чує про цю групу, і що такої платівки в магазині немає. Ввечері Браян зателефонував на склад і замовив “на пробу” сто платівок цієї групи. На складі, однак, відповіли, що у них цього ансамблю також немає. “А що у вас є?” – поцікавився Браян. “Beatles”, – відповіли зі складу. “І що це за група?” – запитав Браян. “А чорт її знає. Лабуда якась”, – відповів голос на іншому кінці дроту. “Взяти чи що на пробу?” – подумав  Браян, який у вільний від роботи час страшно захоплювався ентомологією.

Коли Маккартні почав освоювати гітару, у нього спочатку дуже погано вдавалося. Леннон не раз пропонував Маккартні спробувати пограти на барабанах, але Маккартні справедливо подумав, що барабанщики завжди сидять у глибині сцени, а місце це – доволі невиграшне. Тоді Леннон сказав: “Поле! У тебе все не як у людей. Спробуй гітару повернути в інший бік, під праву руку, як це роблять шульги!”. Маккартні спробував... І справді! Освоєння гітари пішло набагато швидше. Минуло багато років. Після свого п’ятдесятилітнього ювілею
Маккартні проходив повне медичне обстеження. І тут з’ясувалася страшна річ: він, виявляється, не був шульгою.
Спочатку в Beatles барабанщиком був один чувак, якого звали Піт Бест. Грав він досить паршиво, що страшно лютило Леннона. “Піте, трам твої барабани тарарам, – верещав Леннон, – ти бодай пару разів на годину можеш у такт потрапити?”. “I do my best”, – меланхолійно повторював Піт, укотре впускаючи тарілку зі стійки просто на голову улюбленій кішці Маккартні. Через якийсь час Леннон виграв у покер у Рорі Сторма перкусиста Ринго Стара, й Пітові було запропоновано негайно покинути ансамбль. Піт спробував влаштуватися барабанщиком до Рори Сторма, та той сказав, що краще собі все волосся на голові спалить і зневажливо назвав Піта Беста Пітом Бедом. Бест посумував-посумував, а потім став пекарем. Якось у Ліверпулі проходив конкурс на найпишнішу булку, й Піт зайняв перше місце, отримавши при цьому грошовий приз 120 фунтів. “От бачиш, Пітюнику, – раділа мама Беста, – як добре, що ти пішов од цих довговолосих хуліганів! З ними ти таких грошей ніколи би не заробив”.

Були часи, коли Гаррисон страшно захопився індійською релігією. Він навіть виїхав на кілька років в Індію до свого гуру Махариші Махеші Йоги. Той наклав на Джорджа сувору покуту і зажадав місячного самокатування для спокутування гріхів. Через пару тижнів гуру випадково зайшов у кімнату до Гаррисона і побачив моторошну картину: Джордж сидів посеред кімнати, а з потужних колонок верещав Satisfaction. “Ну, це вже занадто! – сказав гуру. – Досить чотирьох годин на день лежання на шипах і ходіння босоніж по битому склі перед сном”.
З маланської переклав
Jurko BANZAI



Гороскоп на 10 лютого

Козеріг
Означиться відлига, причому доволі суттєва й відчутна, у стосунках із вашими відкритими ворогами, опонентами й узагалі всіма супротивниками.

Водолій
Зірки віщують велике і спопеляюче кохання до особи вашої ж статі. Спробуйте не піддатися на це і втриматись у руслі нормальності.

Риби
Просто надзвичайно вдалий день для всіх тих людей, котрі народилися під цим знаком і продовжують вірити в цей гороскоп. Вірте – й гірше вам не буде.

Овен
Не стримуйте своїх бажань, і добре вам буде, як ніколи, й відчуєте себе на сьомому небі, і втіхи отримаєте повні штани, і ще на завтра залишиться.

Телець
Перевернете все догори ногами, поставивши всіх на вуха, розіб’єтеся на пляцок, а свого досягнете. Хвала вам і многая-благая літа за це.

Близнюки
Відчуєте дивний, незрозумілий потяг до мандрів, до переміни місць і ландшафтів. Не гайте часу: сідайте в електричку, літак, автобус і їдьте кудись.

Рак
Ваша голова продовжуватиме видавати геніальні ідеї, і ви будете користуватися повагою та любов’ю як начальства, так і колег.

Лев
Ставте на чорне – і виграєте мільйон умовних одиниць. Причому можете грати не тільки в рулетку, карти і шахи. Доміно і кості також підійдуть.

Панна
Без паніки, без метушні, спокійно продовжуйте робити свою справу й вірити, що успіх не за горами і не за долинами. Він близько, й він обов’язково прийде до вас.

Терези
Стан, близький до блаженства, розіллється по всьому тілу і кине вас в обійми мрій і сподівань, і ви відірветеся від реальності і притулитеся до чогось теплого.

Скорпіон
Гарна пригода і сильна приємна емоційна напруга чекає на вас, і сприймати це треба з відкритими душею та серцем.

Стрілець
Такий собі деньок. Прохідний. Не те щоби провальний, але без польотів уві сні й насправді. Якщо можете, то не йдіть нікуди. Навіть на роботу.